Hayatın Her Anında Keyifler Çıtırında

Kabuklu Fıstık 500 Gr Pkt
Stok No : Stok Adet :

Stok Durumu:


Can Kardeşler Kuruyemiş kalitenin, tazeliğin ve güvenin adresidir.

100 TL Ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Bedava


ADET
Sepete Ekle
 

Yer fıstığı tam da, böyle atıştırmalık istediğimiz zamanlarda ihtiyacımız olan kuruyemiştir! Yer fıstığı baklagiller ailesinden olan ve genelde direk tüketilmek ya da yağ yapılmak üzere kullanılan bir yiyecektir. Bu kuru yemiş aslen, Güney Amerika kökenlidir, fakat artık her yerde kolaylıkla bulunabilir.

Yer fıstığı, adı üzerinde yerde yetişen bir türdür ve sadece yediğimiz kısmı olan fıstığı değil, sapı ve kabuğu da başka alanlarda kullanılmak üzere değerlendirilmektedir. Yer fıstığı, lezzetli bir atıştırmalık olması yanında, oldukça sağlıklı bir yiyecektir. Bu kuruyemişin içerisinde bulunan besin maddeleri insan sağlığı açısından oldukça faydalıdır.

Her gün belirli miktarlarda yer fıstığı tüketmek, sağlınıza birçok fayda sağlayacaktır. Örneğin yer fıstığı, doymamış yağ açısından zengindir. Bu yağ türü, kalp sağlığına dikkat edenlerin beslenme düzenlerinde mutlaka bulunması gereken bir yağ türüdür. Ayrıca yer fıstığı diğer birçok kuruyemişin aksine, içerdiği antioksidanlar bakımından birçok meyveye rakip olabilir.

Bu açıdan bakılınca mutlaka tüketilmesi gereken bir besin gibi gözükmektedir. Eğer yer fıstığının ne kadar faydalı bir kuruyemiş olduğuna hala ikna olmadıysanız, işte sizi ikna edebilecek yer fıstığının sağlığa 5 önemli faydası!

 

 

Yorum yapabilmek için Üye Girişi yapmalısınız


Benzer Ürünler