Hindistan Cevizi 130 Gr Özel Ambalaj
Marka : CAN KARDEŞLER Stok No : Stok Adet :

Stok Durumu:


 

Can Kardeşler Kuruyemiş kalitenin, tazeliğin ve güvenin adresidir.

100 TL Ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Bedava


ADET
Sepete Ekle

Taze Hindistan cevizi özünün sağlığa faydalarına göz atacak olursak, saymakla bitiremeyiz. İşte Hindiztan cevizinin sağlığa faydalarından sadece bazıları..

 

Potasyum
Yapılan bir bilimsel araştırmaya göre, çoğu hindistancevizi türü yüksek oranda potasyum içerir. Potasyum, sağlıklı bir vücut için gerekli bir mineraldir. Sadece yüksek tansiyonu düşürmekle kalmaz, aynı zamanda vücudunuzdaki suyu ve sodyum düzenlemesini dengelemeye yardımcı olur. Potasyumun çalışmadan önce veya sonra özellikle önemli olarak görülmesinin bir nedeni budur. Yarım bardak hindistancevizi eti porsiyonu 285mg potasyum içerir.

Protein
Hindistan cevizi sadece sağlıklı bir yağ kaynağı değil, aynı zamanda bir protein kaynağıdır. Tam protein sağlamamasına rağmen, bedenimiz için gerekli 20 temel amino asitten 17'sini içeren harika bir amino asit kaynağıdır. Her yarım bardak hindistancevizi etinde 97mg treonin vardır ve bu maddenin dünyadaki en yüksek ikinci bitki kaynağıdır.. Treonin vücutta kollajen oluşumunu destekleyerek bağ dokusunun ve eklemlerin oluşturulmasına yardımcı olur. Ayrıca karaciğer sağlığına destek olur, güçlü bir diş minesi ve hızlı cilt iyileşmesi sağlar.

Demir
Kimse hindistan cevizini iyi bir demir kaynağı olarak düşünmez, ancak yarım bardak hindistancevizi eti porsiyonu günlük önerilen demir alımının %11'ini içerir. Demir, kanınızı oksijenlendirmeye ve vücudun geri kalanına oksijen getirmeye yardımcı olur, enerji seviyenizi yükseltir ve sağlıklı kaslar oluşturmanıza yardımcı olur. Düzenli olarak taze et yemek, çeşitli anemi semptomlarını önlemeye yardımcı olabilir.

Yorum yapabilmek için Üye Girişi yapmalısınız