Colombia Filtre Kahve 200 Gr Pkt
Marka : CAN KARDEŞLER Stok No : Stok Adet :

Stok Durumu:


Can Kardeşler Kuruyemiş kalitenin, tazeliğin ve güvenin adresidir.

100 TL Ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Bedava

 


ADET
Sepete Ekle

Colombia Cafe Sofia

La Sofia, Kolombiya’nın batı Andes dağları bölgesinde küçük üreticiler tarafından üretilen bir kahve çekirdeği. Screen 19, denizden 1.500 metre yükseklikte Andes dağları eteklerinde otuz küçük üretici çiftliğinin ürünleri. Bu bölgede ısı sene boyunca 20 dereceyi geçmeyerek kahve üretimi için çok elverişli bir iklim özelliği sağlıyor. Belen de Umbria kasabası Kolombiya’nın dünya çapında ünlü en önemli kahve üretim yerlerinden bir tanesi. Kolombiya 19. Yüzyıldan beri kahve üretimi yapan ve ihraç eden ülkelerin başında geliyor. Bu kahveler, asiditeleri ve ağızda bıraktıkları lezzetleriyle dünyanın en iyi kahve çekirdeklerinden biri olarak kabul ediliyor. 

Bölge: Minas Gerais, Cerrado

Rakım: 1100M

Arabica çeşitliliği: Yellow bourbon

Hasat zamanı: Mayıs-Ağustos

Hazırlama Yöntemi: Natürel

Aroma: Çikolata

Tat: Bal

Gövde: Orta

Asidite: Narenciye

 

Öncelikle french press ve kahveyi içeceğiniz fincanı sıcak suyla çalkalayıp ısıtmakta fayda vardır.

Önce suyu kaynatıp sonrasında filtre kahveyi hazırlamaya başlamak daha doğru bir yöntem olacaktır.

Her fincan kahve için yaklaşık bir tatlı kaşığı kahve üst taraftaki filtre kısmına yerleştirilir. Daha yoğun bir tat için biraz daha fazla kahve ekleyebilirsiniz.

Kaynayan su, birkaç dakika bekletildikten sonra french press’e eklenir. Önerilen su miktarı 300 ml kadardır.

Suyu hemen kaynadıktan sonra eklememek oldukça önem taşıyor çünkü 100 derecedeki su kahvenin acımasına sebep olabilir. 90-95 derecelik bir sıcaklık filtre kahve için ideal bir sıcaklıktır. Kapağı kapatmadan önce kahve yavaş bir şekilde karıştırılabilir.

French press’in kapağı kapağı kapatılır ve bekleme süresinin geçmesi beklenir. Bu süre boyunca süzme görevini yapan üst kısım bastırılmamalıdır. Bekleme süresi yaklaşık 4-5 dakika olmalıdır.

Süre geçtikten sonra french press kahveyi süzdürmek için yavaş yavaş bastırılır. Bastırma işlemi bittikten sonra french press’te süzülen kahveyi bardağa boşaltıp afiyetle içebilirsiniz 

Yorum yapabilmek için Üye Girişi yapmalısınız